Balık tutarken kalp krizi geçiren yaşlı adam hayatını kaybetti

Olay, Cide Yenice köyü mevkisinde bulunan Gökçekale plajında meydana geldi. Balık tutmak için arkadaşlarıyla Gökçekale kayalıklarına giden Zeki Uğur birden fenalaştı. Yanındaki arkadaşlarına göğsünde ağrı olduğunu söylen Uğur, bir süre sonra olduğu yere yığıldı. Arkadaşlarının haber vermesiyle olay yerine jandarma, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı tüm müdahalelere karşın Zeki Uğur hayatını kaybetti. Uğur’un cenazesi deniz yolu ile Bartın Kurucaşile Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Zeki Uğur ile birlikte balık tutan Şeref Çakıroğlu, arkadaşının yanında vefat etmesinden psikolojik olarak etkilenerek yere yığıldı. Vücudu kasılan Çakıroğlu olay yerine gelen jandarma ve itfaiye ekiplerin büyük çabasıyla ana yola çıkarılarak, ambulansla Cide Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Olaylara tanık olan Şenol Uysal ise “Aynı yerde 10’a yakın kişiyle olta ile balık tutuyorduk. Zeki abi bir süre sonra ‘göğsüm yanmaya başladı’ dedi. Sonra da yığıldı. Olayı hemen sağlık ekiplerine bildirdik. Müdahale ettiler ama maalesef hayatını kaybetti. Diğer arkadaşımız ise bu olaydan etkilenerek vücudu kasıldı” dedi.

Jandarma ekipleri konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir