Bu En Kötüsü Değil Daha Kötüsü Geliyor!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik fiyatlarına yüzde 38 zam yapıldığını duyurmuştu. Yapılan zamla birlikte 100 kWh elektrik tüketilen bir eve 207,23 lira fatura gelecek.

Ancak bu zam yeterli olmayacak.

“AKP’Lİ MÜTEAHHİTLER AZ ZARAR ETSİN DİYE”

Gazeteci Fatih Altaylı, elektrik fiyatlarına bir zam daha geleceğini iddia etti.

Kanalında konuşan Altaylı, “Neden zammın yapıldığını biliyoruz. Dağıtım firmaları için yapıldı çünkü firmalar zarar ediyorlar. Hesapsız fiyatlarla hesapsız borçlanmalar dağıtım firmaları AKP’ye yakın bir takım işte o meşhur müteahhitlere satılmıştı bundan 10-1 5 sene evvel önce. Şimdi onlar artık dayanamaz hale geldiler. Çünkü zarar ediyorlar, kur farkı çok büyüdü yani aldıkları günkü kurla bugünkü kur arasında büyük fark var. Zammın amacı dağıtım firmalarının zararı kapatmak. Yani AKP’ye yakın müteahhitler daha az zarar etsinler diye.” konuştu.

“EN AZ YÜZDE 35 ZAM GELECEK”

Yapılacak yeni zamma ilişkin de kulis bilgisi veren Altaylı, “Çünkü BBDK’nın aldığı kararı biliyorduk. BBDK’dan bana gelen bilgide yaz sonuna doğru yüzde 35 ila 40 arası Aralık ayına doğru da yüzde 60’lık bir elektrik zammı yapılacağı bilgisi geldi.

Ben de o yüzden söyledim bunu. Yaz sonu yapılacağına 2 ay öne çektiklerine göre acaba Aralık ayı yapmayı planladıkları zammı da 2 ay öne çekip Ekim’de falan yaparlar mı bilmiyorum. Ama bu daha antre, yapacaklar bir zam kararı daha alınmış onu çok net biliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir