Mustafa Sarıgül bir yılını anlattı

CHP’nin Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, bir yılda 40 yazılı soru önergesi verdiğini, TBMM Genel Kurulunda 19 kez konuştuğunu, 9 tane kanun teklifi verdiğini belirtti. TBMM’de, Erzincan’da ve diğer illerde 87 basın toplantısı yaptığını, 53 kez TV programlarına çıktığını, ekranlarda 4949 kez, yazılı basında 5.384 kez isminin geçtiğini belirten Sarıgül, sosyal medyadaki izlenme oranlarını da paylaştı.

SOSYAL MEDYADA BİR YILDA TOPLAM 1.661.050.000 İZLENME

Sarıgül şunları söyledi:

“Instagram’da, 600 milyon, TikTok’ta 400 milyon, Facebook’ta 375.milyon, Twitter’da 280 milyon olmak üzere bir yılda, sosyal medyada toplam 1 milyar 661 milyon 50 bin izlenmeye, buna bağlı olarak, 2 milyar 154 milyon haber sayısına eriştik”

Sarıgül, basın toplantısında CHP için yaptığı çalışmalarla ilgili olarak, CHP Erzincan belediye başkan adayının kampanyası boyunca yanında yer aldığını, İstanbul’da 6 ilçesinde ve ülkemizin 12 ayrı seçim bölgesinde CHP’ye bir oy daha fazla kazandırmak için çalıştığı bilgisini verdi.

365 GÜNÜN 160 GÜNÜNDE ERZİNCAN’DA OLDUM

“Kurultayda farklı tutumlar izlemiş olsak da hepimiz CHP’liyiz, hepimiz Türkiye’den yanayız. Bize düşen görev yönetimin arkasında durarak, partimizi başarılı kılmaktır. Bu bütün CHP’lilerin görevidir, diyen Sarıgül, Can Erzincan için yaptığı faaliyetleri şöyle anlattı:

“Can Erzincanlılardan Milletvekili olmak için değil abileri, kardeşleri, evlatları olmak için oy İstedim.
Bir yılda 53 kez Erzincan’a geldim. 365 günün 160 gününde Erzincan’da oldum. Bütün dini ve milli bayramları hemşerilerimle kutladım.

Can Erzincan’da 125 bin kilometre yol yaparak hemşerilerimin iyi ve kötü günlerinde yanlarında oldum.
Üzümlü ilçesindeki sel felaketinde ve İliç’teki maden faciasında iki saat sonra olay yerindeydim.
TBMM İliç Araştırma Komisyonunu kurulmasına öncülük ettim. Kurulan komisyonun başkanlık divanında yer aldım.

Erzincan’la ilgili 19 soru önergesi vererek Erzincan’ın sorunlarını hükümet nezdinde takip ettim. Mecliste, Erzincan’da basın toplantıları yaparak Erzincan’ın sorunlarını duyurdum. TBMM Genel Kurulunda yaptığım konuşmalarda Can Erzincan’ı anlattım. Sorunlarını dile getirdim”

“ERZİNCAN’DA İŞSİZLİK VE GEÇİM SIKINTISI VAR”

“Türkiye genelinde olduğu gibi can Erzincan’ımızda da işsizlik var, geçim sıkıntısı var” diyerek sözlerine devam eden Sarıgül, kendisine ulaşan taleplerde birinci sırada iş isteklerinin, ikinci sırada geçim sıkıntısının, üçüncü sırada tayin taleplerinin, dördüncü sırada sağlık hizmetlerinde yaşanan yetersizliklerin yer aldığı bilgisini verdi.

ERZİNCAN’I TANITMAMIZ LAZIMDI, BUNU YAPTIM

Devletin fabrika açmadığını, özel sektörün Erzincan’a gelmediğini, böyle olunca da Erzincan’da işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğunu söyleyen Sarıgül, “Bizim Erzincan’ı tanıtmamız lazımdı. Ben bunu yaptım” dedi.

“Dünyaya ve Türkiye’ye Can Erzincan’ın tulum peyniri, cevizi, balı, dutu, üzümü satılsın diye uğraştım,” diyen Sarıgül, Erzincan’ın tanıtımına büyük önem verdiğini söyleyerek Google’da en çok aranan ilin Erzincan olduğu örneğini verdi.

Sarıgül basın toplantısını şu sözlerle bitirdi:

“Halisane niyetlerle, heyecanla coşkuyla çalıştım. Can Erzincanlılar beni Ankara’ya gönderdi. Bunun sorumluluğunu taşıyorum. Attığım her adımda Erzincanlıları mahcup etmemeye çalışıyorum.
Can Erzincan’ın sesini duyurmaya ve sorunlarını çözmek için çalışmaya devam edeceğim”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir